Nasıl insanlar bunlar?

Madalyonun çift yüzü gibidir. İşlerini karınca titizliğiyle yaparken bir ağustos böceği kadar da bundan keyif alıyorlar. Üstelik bu ikisini harmanlayarak ortaya çok güzel de iş çıkarıyorlar. Misal art direktörleri. Görsel yetenekleri, Andy Warhol’u mezarında ters döndürecek nitelikte. Hele bir yazarları var ki sormayın gitsin. Drama tadında 5 Bukowski gücünde olup, espri tadında 10 İbrahim Erkal gücüne bedel çalışıyorlar adeta. Müşteri ilişkileri departmanı ise cici kızlardan oluşup, titizlikle çalışıyorlar. (Yemek yerken lahmacuna revizyon vermişlikleri vardır.) Bütün bunların yanında bir kreatif direktörü var ki tadından yenmez, akıllı, zeki ve yaratıcı bir kişiliktir. (Kondansatör kelimesinin ne anlama geldiğini sorun söylesin. O derece.)

Bize katılmak ister misiniz?

Barış Topuz

Devamı

Humidorunda purolarıyla birlikte sağduyusunu ve aklıselimliliğini de muhafaza eder. Odasına kapanıp %100 yürüyen iş planları tasarlar. Kafası hem Sosyal Medya’ya, hem B2C’de, hem de B2B’de basar. Netfork’un isim babasıdır. Anadili olan insanlardan “Sen benden iyi konuşuyorsun” cümlesini duyacak kadar İngilizceye hâkimdir. Başı sıkışan yanında soluklanır. Hayatında ne kadar ciddi ve tutarlıysa, kafasını “inbox”ından çıkardığı anda o kadar neşeli ve eğlencelidir. Bir işin ne zaman, nasıl, hangi öğelerle yapılması gerektiği konularında doğuştan yeteneklidir. İşini asla şansa bırakmaz. Ekibin emniyet erbabıdır. Kolektif acıkma güdüsüne sahiptir. Kendisi acıkınca etrafındakilerin de acıkması için elinden geleni yapar. Sıkı bir sinemasever ve müzik dinleyicisidir. Dudak ısırtacak bir DVD ve soundtrack arşivine sahiptir.

Ergün Erdem

Devamı

Anadolu Üniversitesi’nde Pazarlama İletişimi ve Reklamcılık lisansını tamamladıktan ve bir iki başka üniversitede yüksek lisans denemelerinden sonra iletişim alanında 4,5 yıl akademisyenlik yaptı. Hyundai, Fortis, P&G, Coca Cola gibi markaların iletişim stratejilerini planladı. Şimdi C2A’da patron olarak görev yapıyor. Bariton sesi ve vücut diliyle sizi yakalar, mutlaka zihninizi açacak bir iki kelam etmeden bırakmaz. Sesiyle türkü dinlememişseniz, siz hiç türkü dinlememişsiniz demektir.

Özgül Dalkılıç

Senior Art Director

Devamı

“Ben doğuştan iyimserim…” diyen ve bunu hayatının her alanında uygulayan teletabi sevimliliğine sahip biridir. Tasarımlarıyla, kullanıcılara olumlu bir dünya görüşü sunmayı, modern bir yaşam tarzı yansıtmayı, bunu en basit ve ulaşılabilir çözümlerle yapmayı hedefliyor. Pollyanna’nın Andy Warhol yorumu gibidir bir nevi. Bu yüzden kendine güvenen, etkileyici ve büyük fikirlere her zaman aç bir tasarımcıdır. (Dikkat! Aşırı kıvırcık içerir!)

Cihan Yılmaz

Senior Art Director

Devamı

80 darbesinin bebek bünyesinde bıraktığı travmayı Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi’ne girdiğinde atacağını düşünen bu arkadaşımız, 2. darbeyi Türk reklam endüstrisinden yedi! Ama yılmadı çok çalıştı. Sessiz kişiliğiyle ya çok sevecen bir insan olduğu, ya da çok pis bir seri katil olduğu rivayetleri ortaya çıktı. (Nam-ı Diğer Dexter lakabı da burada doğdu) Fakat tasarımlara estetik bakış açısıyla, garip hikâyeleriyle pek de kafa adamdır kendisi. Canis Majoris’in boyutlarını öğrendiğinde bu hayat için her şeyin yalan olduğu kanısına vardı. (Bu son cümleden anladığımız kadarıyla böyle bir bilge kişiliği de varmış)

Nazlı Ertaşkan

Jr. Art Director

Devamı

Kendini bildi bileli grafik tasarım işini pek sevdi. Grafik için doğduğunu söyler. (Grafik olarak doğduğunu düşünüyoruz) En sonunda istediği mesleğe kavuştu. İşinde gayet hırslı, başarılı, çabuk öğrenen iyi bir çalışan profili çizdi. Kendisi neşeli, sevecendir. Ona sarılmadığınız her an gökyüzünde bir yıldız kayar. Çabuk alınır. İsmi gibi çok nazlıdır.

Furkan Yücel

Jr. Reklam Yazarı

Devamı

29 Mayıs 1990’da beyaz leblebilere tepki olarak doğduğunu iddia eder. Çok bir şeymiş gibi işletme bölümünden mezun oldu. Kitapla tanıştığı an okudu, evrildi, yazdı, yazdı ve yazdı. Belli bir sınır içerisinde düşünen insanın başka taraftan cahil kalacağını düşünür. Bu yüzden düşüncelerinin ve merakının bir sınırı yoktur. Sınırsız saçmalar, saçmalamalarından mantıklı ve uçarı fikirler bulur. (Yer yer saçmalık olarak kalır) Ağır sinema tutkusuyla kavrulan zihniyle bir iki kısa film çekmişliği bile var. Olağan göründüğüne aldanıp olağandışı davranışlarına maruz kalabilirsiniz.

Enes Aktaş

Jr. Graphic Designer

Devamı

O şimdi asker…
1991’de İstanbul doğumlu olmasına karşın kendisini Karadeniz’in bağrından kopmuş biri olarak görüyor. Giresun Üniversitesi Grafik Tasarım bölümünden mezun oldu. İlk reklam ajansı deneyimini bizimle yaşamak istedi. Kendisi pek efendidir, pek centilmendir. Kreatif departmanını dengeleyecek bir iyiliğe sahiptir. Gerçek bir Giresun hayranıdır kendisi. Geri kalan 80 ile karşı da boş değil.

Ecem Taşkın

Stajyer Art Director

Devamı

Grafik Tasarım ve Fotoğrafçılık bölümü okumaya devam ediyor. Özellikle ambalaj tasarlamayı çok sever kendisi. Biz bisküviydi, yemekti derken o ambalajlara kitlenir, kafasının içinde daha güzel hale getirmeye çalışır. Kendisi kreatif departmanının güzellik ortalamasını yükselten bir çalışandır. Şimdilik stajyer olarak aramızda ama temennimiz bundan sonra da bizimle beraber çalışması yönündedir.

Esra Belsan

Müşteri Süpervizörü

Devamı

Dünyaya gözlerini Ankara’da açtı. Daha havasına toprağına alışamadan, Bodrum’a anne yurduna geldi. Günlerini çanak çömlek, dokuz kiremit, dokuz aylık oynayarak, anneannesinin dut ağacında gezinerek geçirdi. Bu tatlı kızımızın bir de sporcu kişiliği var. Profesyonel olaraka basketbol bile oynadı. El bebek gül bebek büyüdükten sonra ele avuca sığmadı ve okul dünyasına atıldı. Başarılı bir öğrenci olarak mezun olduğunda ilk fırsatta kapağı reklam dünyasına attı. Şimdi C2A’nın MT bölümünde. İşini, Hulusi Kentmen ciddiyetiyle yapar. (Bir MT düşünün ki öğle yemeğine revizyon veren) Fakat tüm bu ciddiyetinin yanında aslında pamuk kadar yumuşak, elma şekeri kadar tatlı bir insandır.

Selen İnanıcı

Müşteri Temsilcisi

Devamı

Ankara’nın Keçiören ilçesinde, 86 baharının güzel bir gününde doğup, çocukluğu Ankara – Antalya arası şehirlerarası yollarda geçtikten sonra nihayet liseyi Antalya’da bitirdi. Ortaokuldan beri hayalini kurduğu İstanbul’da iletişim okumayı, anneannesinin tüm itirazlarına rağmen başardı. Mezun olduktan sonra Medyapım’da yönetmen yardımcılığı yaptı. Yetmedi Halkla İlişkiler ve Tanıtım yüksek lisansına başladı. Hem okudu, hem çalıştı. Öyle de azimlidir kendisi. Reklam sektörüne atıldı. Şimdi C2A’nın en tatlı dilli ve güzel müşteri temsilcisi olarak, tüm azmini yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyor. (Verin demiri büksün)

Utku Topuz

B2B Marketing Direktörü

Devamı

B2B Marketing alanında çalışmaya telemarketing projeleri için ekipler oluşturarak başlamıştır. Türkiye’nin önde gelen şirketleri için gerçekleştirilen geniş kapsamlı B2B projelerinin içinde yer almıştır. Detaycıdır. Kirpiklerinizden birinin rengini değiştirin, fark eder. Kılı kırk yarar. (Şahitleri var. Yarar.) Ekip çalışmasının önemine inanır. Her zaman pas atar, gol olur ve takım daima kazanır.

Berkan Tunçelli

Çağrı Merkezi Süpervizörü

Devamı

Erken yaşta işe atılıp hayatı çalışarak öğrenen birisidir. Spor mağazacılığında satış sorumlusuyken bireysellikten çıkıp kurumsal arayışlarına girmiştir. Lead Generation kavramını C2A’da duyduktan sonra kendisini aşmış birisi haline gelmiştir. Şu sıralar C2A’ın Çağrı Merkezi Supervizör’lüğünü yapıyor. Firma datalarının çokluğundan CRM içerisinde yüzüyor. İşine saygı duyanlarla çalışmayı sever, takım ruhuna inanan Bayrampaşalı bir delikanlıdır kendisi. Lost adasına düşse herkesi iyi bir takım çalışmasına yöneltir. O derece.

Fıratcan Özçakar

İş Geliştirme Sorumlusu

Devamı

1989’da Eskişehir’de doğdu. Tatar olduğunu ve Nev’e benzediğini iddia eden milyorlarca arkadaşı oldu. (Bunlar hep yalan tabi) 2007’de İTÜ’ye girdi ve mühendis oldu. Sayısal kafayı iletişime entegre edeceğim diye didiniyor. Derin araştırmacı ruhu, çılgın hatırlama yetisi ve süpersonik saçma fikirleriyle her yerden çıkabilir. “Mükemmel” demeyi pek sever. Bilgisayar oyunlarının hastasıdır. (“Varsa şekliniz DOTA’da bekleriz” diyor)

Kenan Bilir

Finans/Muhasebe

Devamı

1971 İstanbul doğumludur. Ticaret Lisesi Mezunu olduğundan alaylıdır, alayına gider yani. Her ne öğrendiyse beraber çalıştığı 1-2 müdüründen öğrenmiştir. 25 yıllık çalışma hayatının 7 yılını Capitol Halkla İlişkiler’de, 12 yılını Tribeca İletişim Danışmanlık’ta geçirdi. Şimdi de C2A’da devam ediyor. Babacan kişiliğiyle tanırız kendisini. Kendisiyle bir çay molası verin, muhabbetiyle kurabiye kadar tatlı zamanlar geçirin.

Handan Yavrucuoğlu

Finans/Muhasebe

Devamı

17 yıldır iş hayatında, kendini muhasebenin, finansın içinde doğmuş gibi hissediyor. Bu da yetmemiş borsada staj yaptığı bir dönem bile olmuş ve en sonunda SMMM olarak alnının akıyla çıktı. Sayılarla dans etmeyi çok seviyor. Demokrat, cumhuriyetçi kişiliğiyle ve tipik başak burcuyla C2A ailesine mensup olmaktan çok mutlu. C2A ailesi de onunla birlikte olmaktan çok mutlu.

Şakire Köse

İdari İşler

Devamı

O bizim ablamızdır. Bir tanedir. Kendisini C2A olarak çok severiz. Ajansı, kendi eviymiş gibi çekip çevirmeyi çok iyi bilir. Her sabah sıcak çayımızı, aşımızı eksik etmez. Acıktınız mı? Gidin yanına elbet tüm anaçlığıyla bir şekilde sizi doyuracak materyale sahiptir. (Yoksa bile zembille indirir kalakalırsınız) Mutlu bir hikâyeyi anlatacak tiyatro oyununun perdesi gibi dudakları hep iki yana gerilir, gülümser. Kendisinin güler yüzlülüğü ajansın tüm dinamiğini yüksekte tutar. Hepimizi mutlu eder.

Melek Bal

İdari İşler

Devamı

Her hınzır gencin ardında onu dengelemek için doğan bir güneş vardır. İşte Melek ablamız o güneşin ta kendisidir. Burada 60 kişiye bakar, arkasını toplar. (O hınzırlarda üzmez Melek ablasını) Dünyanın en tatlı insanı Oscar’ı kendisine verildi geçenlerde. “Altın Kızlar”ın 4. Üyesi gibidir. Kendisini ajans olarak annemiz kadar çok severiz. Bir tanedir.

Kont

The Dog

Devamı

Kendisi ajansın koruyucu başlığıdır. Nerede poğaça, orada odur. Onsuz kapalı kapılar ardında bile poğaça yiyemezsiniz. “Dilim Çin’de bile olsa gidip alın” mottosuyla yaşar. Hepimizi çok sever, herkes de onu sever. Kulakları zıplaya zıplaya amaçsızca sağa sola koşar. Bizleri serçelerden, kozalaklardan, havada uçuşan poşetlerden korur. (Adeta konsantre Herkül) Hep böyle işler peşindedir. Ama hiçbir görsele, metine patimi atayım, şu reklamcılığın kemiğinden biraz nemalanıyım falan yok. Öyle koştursun dursun.

Newsletter Subscription