C2A Nedir?

C2A bir dikkat yakalama/çekme makinesidir, hızlı ve etkilidir, öyle olmak zorundadır zira reklam manyağı haline gelen günümüz tüketicisi reklamın kralına 2 saniye şans vermektedir, yakaladınız yakaladınız, yakalayamadınız, güle güle…

C2A pazarlamada bir terimdir, edime çağrı olarak çevirebilirsiniz (bilmiyorsunuz demiyoruz, haşa, vecize bu), önemlidir, etkilidir hatta pazarlamanın Fatih Terim’idir Call To Action, doğru yapıldığında, tadında kaldığında çok işinize yarar, sattırır, para kazandırır, tatlı tatlı okşar…

C2A size her türlü film fikri, broşür tasarımı, ilan, helikopterden broşür dağıtma, virallik film ve reklam adına aklınıza ne geliyorsa (şimdi bir şey düşünün, işte onu yapabilirler) geliştirme, örneklendirme ve uygulama kuvvet ve sebaatine sahip bir reklam bünyesidir.

Netfork da ne ola?

C2A’nın dijital mecralarda yüz bulmuş halidir Netfork, ismiyle müsemma bu şahane kelime oyunu şirketi sizi sosyal medyada (i.e twitter, instagram, facebook, vine, pinterest etc.) layıkıyla temsil eder. İsminize ve malınıza zeval getirmez, buradan nemalanmanız için (ve elbette ekmek parası için) türlü türlü projeler üretir, cesursanız, zamanın ruhundan korkmuyorsanız ve reklama para harcamanın zul olduğu masallarını aştıysanız Netfork’la yürürsünüz, yaparlar…

C2A ayrıca internet işindedir. Web sitesi yapar, yapmadan önce fikrini geliştirir, yazar çizer tane tane anlatır size…Aa öncekiler de neydi diyeceksiniz, kabak tatlısı mı, e zaten artık internetin dışında düşünmek mümkün değil, siz de şu an internette değil misiniz?

Kaç kişiler?

Epey kalabalıklar, sankim orada üremişler, tam saymadım ama 60 kişi kadar varlar. Bu kalabalık biraz desibel seviyesini yükseltse de genelde iş yapma, fikir türetme ve partileme açısından olumlu sonuçlar veriyor.

Nerede bunlar, nasıl bir üsleri var?

Şimdi fotoğraflara bakın ve bu temsili yöntemi atlayın derim, şahane Boğaz manzaralı, bahçeli, mangallı bir ortamları var. Görenler bunlar iş mi yapıyor keyif mi çatıyor diye tereddüt ediyor olabilir ama bunlar ikisini kombine etmenin şahane bir yolunu bulmuşlar galiba…

Ne yapmış bunlar?

Topyekün işlerine bir bakın, epey çalışmışlar, burada sergiledikleri buzağının görünen kısmı ama önemli olan çalışkan ve üretken olmaları. Önemli olan pırıltı var mı, bir zeka belirtisi bir evrim… Buna bir çay kaşığı yaratıcılık ilave ettiğinizde ortaya malınızı, markanızı, isminizi her türlü taşıyacak, yükseltecek ve güzel zamanlar geçireceğiniz bir yapı çıkar.

Nasıl çalışıyorlar?

Hızlı…

Şahısları merak ediyorsanız...

Ekip işidir bu iş ama ‘auteur’ nosyonunun hâlâ iş gördüğü bu devirde şahısları da sıralayalım dedik. Bundan sonraki kısımda sıkılabilirsiniz, sorumluluk almıyorum.

Nasıl insanlar bunlar?

Madalyonun çift yüzü gibidir. İşlerini karınca titizliğiyle yaparken bir ağustos böceği kadar da bundan keyif alıyorlar. Üstelik bu ikisini harmanlayarak ortaya çok güzel de iş çıkarıyorlar. Misal art direktörleri. Görsel yetenekleri, Andy Warhol’u mezarında ters döndürecek nitelikte. Hele bir yazarları var ki sormayın gitsin. Drama tadında 5 Bukowski gücünde olup, espri tadında 10 İbrahim Erkal gücüne bedel çalışıyorlar adeta.

Müşteri ilişkileri departmanı ise cici kızlardan oluşup, titizlikle çalışıyorlar. (Yemek yerken lahmacuna revizyon vermişlikleri vardır.) Bütün bunların yanında bir kreatif direktörü var ki tadından yenmez, akıllı, zeki ve yaratıcı bir kişiliktir. (Kondansatör kelimesinin ne anlama geldiğini sorun söylesin. O derece.)

Nasıl ulaşabilirsiniz? (E bize de bekleriz!)

İlk önce sizi ofislerinde ağırlamak isterler. Kahve içer muhabbet edersiniz. Söylemesi ayıp muhabbetleri de pek keyifli pek eğlencelidir. He eğer başınızı bilgisayardan kaldıramayacak kadar yoğunsanız internetleri de mevcuttur. info@c2a.com.tr adresine e-mail atmanız yeterli. Yok eğer daha organik bir iletişim istiyorsanız telefonun üzerindeki 0212 213 47 47 numaralarını sırayla tuşlarsanız, telefon başında çok tatlı bir ses duyuyor olacaksınız. O tatlı sesi takip edin, oradalar işte.

Newsletter Subscription